Modely autíček Škoda

Historické modely autíček, modely 60. -90. léta, nové modely autíček Škoda.

Doby, kdy se na silnicích lidé projížděli v elegantních autech Laurin&Klement, jsou již nenávratně pryč. Legendární a historické modely aut Škoda si můžeme prohlédnout jedině na srazech veteránských aut.

Kompletní nabídku modelů najdete v kategoriích vlevo. Můžete pokračovat s výběrem modelů do Vaší objednávky např. v kategorii Nejprodávanější modely.

Je však možné si tyto nádherná auta vystavit ve vitríně doma v obýváku. Kovové sběratelské modely autíček Škoda v různých měřítcích, nejčastěji v měřítku  1:43, si jednoduše můžete koupit. Modely autíček jsou vhodné jak pro sběratele, děti, tak i pro nadšence, kteří si doma chtějí vystavit auto, kterým dříve jezdili nebo auto, které si z celého srdce přáli a obdivovali.

Modely aut Škoda jsou velmi detailně zpracovány, v nabídce je několik modelů v různých barvách a provedeních. Máte tedy jedinečnou možnost koupit si všechna auta značky Škoda, která byla vyrobena.

Vybírat si můžete z historických aut, například Laurin & Klement Combi body z 1927, které je k dodání ve všech možných provedeních. Potěšit vás může pick up, van nebo limuzína. Vybrat si můžete z bílé, vínové nebo zelené barvy.

Pokud patříte mezi obdivovatele Škody Sport Monte Carlo (1935), jistě vám udělá radost, že je k dostání hned ve dvou měřítcích – 1:18 a 1:43. Elegantní auto, které se jistě bude báječně vyjímat v elegantním obývacím pokoji.

Z katalogu historických autíček je dále v nabídce také Škoda Superb 913 z roku 1938 nebo Škoda 860 (1932).

Modelů aut Škoda ze 60. – 90. let minulého stolení je opravdu mnoho. Nejstarší z nich je tří dveřová Škoda Octavia (model z roku 1963), jež byla ve své době oblíbená nejen v Československu, ale také v zahraničí. Zúčastnila se několika automobilových závodů, včetně slavné Rallye Monte Carlo, kde v roce 1963 také zvítězila.

Dalším autem z tohoto roku je Škoda Felicia Roadster. Nádherné Cabrio s 50-55 koni pod kapotou. K dostání je v několika barvách.

Hned po těchto zajímavých modelech následuje model z roku 1964, Škoda 1000MB, lidově embéčko. Jednalo se o první sériově vyráběný automobil Škoda se samonosnou karoserií, s motorem vzadu a s pohonem zadní nápravy.

Důležitým sběratelským modelem je bezesporu velice známá Škoda 120L, dostupný model je podle provedení z roku 1984. Jednalo se o nejprodávanější model řady 742 s maximální rychlostí 150km/h.

Pořídit si také můžete kovový model auta Škoda Felicia 1,3GLXi z roku 1994 nebo model Škoda Felicia Pick-up (1996).

Vybrat si také můžete ze široké nabídky modelů autíček ze 60.-90. let s potiskem. Jedná se o modely auta, které byly používány zejména záchranným systémem, Dopravním podnikem hl. města Prahy, či dokonce pohřební službou.

Zajímavý je jistě model Škoda 1203, jenž se ve své době stal jedním z nejrozšířenějších malých užitkových vozů. Mezi klady automobilu patřil velký užitný prostor a jeho variabilní využití. Zde jej můžete najít v provedení Pohřební služby.

Škoda 120L s potisky je k dostání v provedení Vojenské police nebo ve verzi Taxi – Dopravní Podniky hlavního města Prahy.

Škoda Favorit 136L je model auta z roku 1987, kdy byl Favorit poprvé představen na strojírenském veletrhu v Brně. Tento osobní automobil nižší střední třídy se stal druhým automobilem s předním náhonem. Se svými jízdními a užitnými vlastnostmi se mohl poměřovat se západoevropskými vozidly. Automobil také získal řadu úspěchů v závodech, zejména v rallye.

Škoda Favorit byla využívána hojně. Lze si tedy pořídit velice známé provedení žlutobílého auta VB s modrým majáčkem nebo TAI (Tanková a automobilová inspekce Praha) či Policie z let 1991/1992. Autíčka jsou také ve variantách Federální železniční Policie, útvar Praha nebo červeno-bílé autíčko s majákem a nápisem Požární ochrana nebo Hasiči.

Model autíčka Škody Felicie a Škoda Favorit si můžete pořídit ve variantě VB,  Policie nebo Hasiči.