Praga V3S

Modely autíček Praga V3S

Autíčka Praga V3S, známá také jako legendární Vejtřaska, jsou nyní dostupná ve formě sběratelských kovových modelů v měřítku 1:43. Tyto modely přesně zachycují charakteristický vzhled a detaily originálního vozidla, které je známé a milované prakticky každým. Každý model autíčka Praga V3S v tomto měřítku je opatřen mnoha nástavbami a různými variantami, což z nich činí jedinečné kousky pro sběratele a nadšence do historických automobilů.

Praga V3S byla vyráběna po téměř čtyři desetiletí a je stále viditelná na našich silnicích. Toto vozidlo se stalo synonymem pro spolehlivost a schopnost přizpůsobit se různým provozním podmínkám a účelům.

Terénní nákladní automobil Praga V3S, lidově nazývaný “ventra,” “vétřieska,” “vejtřaska,” “VSka” nebo “Vejda,” byl původně navržen pro potřeby armády. Jeho historie sahá až do roku 1953, kdy byl vyroben první prototyp v pražských Vysočanech. Sériová výroba tohoto nezničitelného nákladního automobilu, schopného zdolat i extrémně náročný terén, započala v dubnu 1953 a pokračovala až do konce 80. let 20. století.

Celkem bylo vyrobeno přibližně 130 tisíc kusů těchto vozidel, což svědčí o jejich výjimečnosti a významu. Praga V3S byla dlouhou dobu považována za jedno z nejlepších terénních nákladních vozidel své doby a byla hojně využívána Československou armádou po více než půl století.

Pokud jste sběratelem nebo máte rádi historii českého náklaďáku, tyto kovové modely autíček Praga V3S v měřítku 1:43 jsou pro vás ideální volbou. Přineste si kousek automobilové historie do své sbírky nebo udělejte radost někomu blízkému tímto unikátním dárkem.

Zobrazuji všech 21 výsledků

Zobrazuji všech 21 výsledků